Dlaczego powinieneś pić zieloną kawę?

Zielona kawa

Kawa jest jednym z ulubionych napojów niemalże wszystkich ludzi żyjących na tym świecie. Pewnie sam sięgasz po nią na co dzień, a być może zdążyłeś się już od niej tak bardzo uzależnić, że codziennie wypijasz jej cztery filiżanki, by jakoś funkcjonować i nie zasnąć podczas wykonywania różnych obowiązków. Spożywana w tak dużych ilościach nie będzie niestety czymś zdrowym. Z kawą można przesadzić, zwłaszcza jeśli pije się ją w jej klasycznej formie. A jesteś w stanie już teraz przestawić się na coś znacznie zdrowszego. Tym czymś jest zielona kawa – prozdrowotna nowość na naszym rynku spożywczym.

Picie kawy, a prawidłowy sen i wypoczynek

Dla zdrowia

Kawa zielona na pewno zdrowia ci doda. Występujące w niej związki antyoksydacyjne będą walczyć z twoimi wolnymi rodnikami, które nagromadzają się w organizmie wskutek braku aktywności fizycznej, stosowania różnych używek, palenia papierosów, stresu i braku odpoczynku. Wolne rodniki są nam potrzebne do życia, ale gdy zaczyna być ich za dużo, organizm poważnie szwankuje. W efekcie mogą one prowadzić nawet do rozwoju chorób nowotworowych. Musisz więc na bieżąco się ich pozbywać, usuwając je przy pomocy antyoksydantów, które znajdziesz zarówno w zielonej kawie, jak i zielonej herbacie czy np. czerwonym winie (tam występuje resweratrol).

Odchudzanie

Udowodniono także i to wiele lat temu, ze zielona kawa jest doskonałym sprzymierzeńcem odchudzania. Nie powinno cię to zresztą dziwić. Sam mogłeś już zauważyć, że nawet po wypiciu filiżanki zwykłej czarnej kawy twój układ metaboliczny działa szybciej i sprawniej, bo od razu musisz biec na toaletę. A zielona kawa wykazuje się jeszcze większą skutecznością pod tym względem. Sprawia również, że glukoza przyjęta z posiłkiem nie jest całkowicie wchłaniana przez organizm. Nie przetwarza się zatem w tłuszczyk, a częściowo zostaje niemalże natychmiast usunięta. Zielona kawa idealnie sprawdzi się zatem w roli dodatku uzupełniającego każdą dietę odchudzającą.