Poradnik zakupu ekspresu do kawy na kapsułki

Wyjaśniamy różnice między ekspresami do kawy mielonej, ziarnistej oraz ekspresami na. Skorzystaj z naszego przewodnika, aby znaleźć swój idealny ekspres do kawy. To, co jest dla Ciebie odpowiednie, zależy od kilku czynników, w tym od budżetu, jaką kawę lubisz pić i od tego, jak bardzo chcesz kontrolować ten proces. Niektóre ekspresy do kawy są bardziej odpowiednie dla fanów espresso, podczas gdy inne przygotują każdy rodzaj pianki, jaki możesz sobie wyobrazić. Przekonaj się, które modele polecamy.

Ekspresy do kawy na kapsułki

Najbardziej popularne są ekspresy do kawy na kapsułki, takie jak Nespresso, Tassimo i Dolce Gusto. Prawdopodobnie będą Ci odpowiadać, jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zrobienie kawy w domu.

Zalety ekspresów do kawy na kapsułki:

  • Zwykle dość kompaktowe, więc nie zajmują zbyt dużo miejsca w Twojej kuchni.
  • Tani w zakupie – niektóre kosztują nawet 40 funtów.
  • Szybkie, proste z niewielkimi wymaganiami dotyczącymi czyszczenia.
  • Niektórzy robią również napoje, takie jak gorąca czekolada i herbata.
  • Dobre dla okazjonalnych osób pijących kawę, ponieważ zamknięte kapsułki utrzymują świeżość kawy.
  • Może mieć jednocześnie wiele smaków i rodzajów kawy.

Wady ekspresów do kawy na kapsułki:

  • droższe za napój niż kawa mielona lub ziarna.
  • Kapsułki z kawą tworzą odpady, ponieważ wiele jest plastikowych – chociaż niektóre są bardziej ekologiczne niż inne.
  • Zazwyczaj jesteś przywiązany do używania określonego rodzaju kapsułek (np. Nespresso), ograniczając wybór napoju i miejsca, w którym można kupić kapsułki.
  • Niektóre są dostępne tylko online.

Marka maszyny, którą wybierzesz, wpłynie na dostępne opcje napojów. Niektórzy skupiają się na espresso, podczas gdy inni robią szereg dziwnych i wspaniałych napojów, od karmelowych macchiato po mrożone czekoladki. Droższe modele zazwyczaj oferują więcej opcji dostosowywania, co pozwala na zapisanie preferencji i dostosowanie temperatury lub poziomu pianki napoju. Niektóre mają również aplikacje, dzięki którym można sterować nimi za pomocą telefonu lub śledzić zapasy kapsułek. Kluczowe marki kaw w saszetkach to: Dolce Gusto, Illy, Lavazza, Nespresso i Tassimo. Dowiedz się więcej o tym, co oferują i jak się porównują pod względem takich czynników, jak cena, zasięg, smak i poświadczenia ekologiczne, z naszego pełnego przewodnika kupowania ekspresów do kawy na kapsułki. Najlepsze ekspresy do kawy na kapsułki lub kapsułki — przejdź od razu do naszych najlepszych polecanych modeli. Wszystkie recenzje ekspresów do kawy na kapsułki – niezależne recenzje Dolce Gusto, Illy, Lavazza, Nespresso, Tassimo i innych.

Ekspres na kapsułki – czy warto?

Jak widzisz, ekspresy na kapsułki mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Od Ciebie i Twoich potrzeb zależy czy będziesz zadowolony z tego zakupu. Wybór najlepszego ekspresu do kawy może być trudny, jednak wszystkie modele znajdziesz w sklepie Świat Ekspresów!

Źródło zdjęć: freepik.com